11 nej plánovačů interiérů – půdorysy a vybavení

Plánujete stavbu rodinného domu? Nebo rekonstruujete starý byt? Či snad navrhujete kancelář? Ať už je váš cíl jakýkoliv, s těmito nástroji si poradíte raz dva. Vybrali jsme takové, které jsou přehledné, intuitivní, a hlavně – které jsou zdarma!

Nejlepší plánovače půdorysů

Díky plánovači půdorysu získáte pohled na podlaží budovy z ptačí perspektivy. Kromě tohoto 2D modelu mohou některé aplikace a softwary nabídnout také 3D prohlídku realizace. Díky tomu získáte lepší představu o finálním výsledku.

Plánovač půdorysů pracuje s reálnými fyzickými rozměry budovy/bytu i volných prostorů exteriéru, např. zahrady. Zanesete do něj různé objekty, rozmístění dveří, oken, elektronických zařízení.

V plánovačích bývají k dispozici různé šablony, takže tvorba nemusí spočinout jenom na vašich ramenech.

Zatímco plánovače interiéru jsou bez problémů dostupné zdarma, u plánovačů půdorysu je to trochu složitější. Pokud chcete nástroj, který opravdu za něco stojí, musíte si za něj zaplatit. Anebo využijte zkušební verzi programu.

Ty jsou buď časově omezené, nebo nenabízí některé funkce. Například vám neumožní přenést 2D půdorys do 3D verze. Což ale ve finále nemusí být na škodu.

My jsme pro vás naštěstí našli několik nástrojů zdarma, se kterými si půdorys navrhnete. Ať už online přes webovou aplikaci. Nebo u vás na počítači.

2D Plánovač koupelny JaS

JaS umožňuje vytvořit půdorys pro koupelny, i pro celé byty a domy. Ovládání je intuitivní, a v programu se tak zorientuje i naprostý lajk. Do půdorysu lze přidat veškeré vybavení. JaS navíc nabízí i 3D zobrazení, i když je trochu krkolomné.

Floorplanner

Floorplanner je online nástroj zdarma, ve kterém si vytvoříte jak 2D, tak 3D návrh. Kromě toho můžete Floorplanner použít i jako plánovač interiéru, ovšem zde už trochu pokulhává.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D je oblíbený software zdarma. Doporučujeme spíš technicky zdatnějším typům, může být složité se v programu zorientovat a vytvořit dobrý výstup.

Magicplan

Appka Magicplan je k dostání ve zkušební verzi zdarma. Stáhnete si ji na svůj telefon nebo tablet a s pomocí aplikace změříte dostupný interiér. S hodnotami dále pracujete a tvoříte vlastní půdorys.

Nejlepší plánovače designu interiérů a vybavení

Na internetu jsou dostupné plánovače kuchyní, plánovače koupelen a dalších místností ­– vlastně kompletního interiéru. Využijete je při rekonstrukcích i před stavbou nového domu. Pokud nevíte, jak si zařídit kuchyň nebo jak zařídit obývací pokoj, s těmito nástroji si uděláte představu a navrhnete si design podle svých představ.

Programy mají v databázi nábytek, dekorace a další vybavení. Můžete si pohrát s barvami, a to včetně barev stěn nebo podlahy. Program vám tedy pomůže i se správným rozhodnutím co se vymalování týče.

Jak z plánovače interiéru dostat ten nejlepší výsledek?

  1. Tak jako při tvorbě půdorysu, i zde musíte pracovat s reálnou velikostí místností.
  2. Nezapomeňte zapracovat umístění elektrických zásuvek, připojení vody a odpadů, vývod digestoře.
  3. Vyberte styl bydlení, který se vám líbí. Poohlédněte se po inspiraci a nechte si na tvorbu dostatek času.
  4. Udělejte si návrhů víc. A vyberte ten, se kterým budete nejvíc spokojení.

Které plánovače interiérů jsou ty nejlepší?

Plánovač interiérů od Ikea

Ikea má online aplikace, ve kterých si navrhnete koupelnu a kuchyň. K dispozici jsou také plánovače úložných prostorů či kanceláří. Sadu aplikací najdete na tomto odkaze. V plánovačích budete pracovat se sériemi nábytku švédské firmy. Pokud si chcete návrh uložit, musíte se registrovat. Vybraný nábytek a další vybavení lze rovnou koupit.

Plánovač obývacího pokoje a ložnice už je za poplatek, v rámci této služby spolupracujete s reálným specialistou.

Biano Studio

Biano Studio si navrhnete jakoukoliv místnost v domě. Nepracuje sice s půdorysem, ale pro představu a tvorbu designu to bohatě stačí. Vybraný nábytek a další vybavení lze rovnou objednat. Finální projekt můžete nasdílet.

Roomstyler

Roomstyler je webová aplikace zdarma, která nabízí práci s půdorysem i 3D zobrazení. V aplikaci najdete na desetitisíce kusů nábytku a dekorací. Vhodné pro navržení interiéru i zahrady. V případě zájmu si můžete položky přes aplikaci také objednat.

Homestyler

Velkou výhodou Homestyleru je, že umožňuje importovat půdorys z jiných programů. Takže to, co jste si vytvořili někde jinde, snadno nahrajete sem. A potom byt či dům už jen dovybavíte podle svého gusta. Inventář sice není tak velký, k dispozici je ale působivý vzorník barev a vzorů. Propojeno s katalogy produktů v e-shopech.

Siko plánovač kuchyní a koupelen

Plánovač kuchyníkonfigurátor koupelen od Siko je jedna z nejpovedenějších webových aplikací vůbec. Opět je propojená s reálným katalogem, takže co si do plánu přidáte, můžete posléze i koupit. Doporučujeme stáhnout pomocníka pro koupelnová řešení, poradí, jak při navrhování postupovat, abyste byli s výsledkem opravdu spokojení. V případě koupelen je ovšem plánovač pouze v rozměru 2D.

Google SketchUp

Jestli patříte mezi kreativní duše, které si rády hrají, doporučujeme Google SketchUp. Zde si můžete navrhnout nejen půdorys a design, ale i samotnou budovu a kusy nábytku. Na druhou stranu zde chybí nějaké šablony, kterých byste se mohli přidržet. Vše děláte úplně od píky. Aplikace pracuje v rozměru 3D a umožňuje export hotového návrhu.

Armstrong Flooring

Armstrong Flooring je plánovač podlah. Nahrajete do systému vlastní fotografii, a potom můžete za pomocí nástrojů libovolně měnit barvy, materiály i textury podlahy. V databázi jsou také dekorace, nábytek a další.

Plánujete náklady na rekonstrukci pokrýt půjčkou? Rozhodně se vyplatí využít srovnávač půjček. Přečtěte si článek o tom, jaké výhody a úskalí s sebou půjčka na rekonstrukci nese.

Anna Macurová

Anna Macurová

Ráda zkouším nové spotřebiče, elektroniku a vychytávky do domácnosti. Najdu pro vás nejlepší produkty a přidám tipy na výhodný nákup.

Budeme rádi, když nám zašlete svůj názor nebo zkušenosti.

Přidejte komentář

Komparito.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
  • Celkem (0)
Srovnat