3 důvody, proč připravovat faktury online

Existuje několik způsobů, jak klientům připravovat faktury. Můžete je napsat ručně na papír, připravit je ve Wordu nebo třeba využít online fakturační službu. Právě poslední varianta je v posledních letech velmi oblíbená. Že ji ještě nevyužíváte? Podívejte se, proč byste měli.

Nejprve si pro přehled shrneme, jaké možnosti tvorby faktur máte:

  • ručně – jednoduše ji napíšete na papír, je to ale poněkud zastaralé, nepřehledné a nepůsobí to dobře;
  • ve Wordu nebo podobném programu – výhodou je, že nepotřebujete žádné speciální vybavení, je to ale celkem pracné a existuje poměrně velké riziko, že dřív nebo později uděláte chybu;
  • v účetním programu – účetní software doplní řadu údajů automaticky, pokud ale nepotřebujete i další jeho funkce, je to zbytečně robustní a složité řešení;
  • pomocí online fakturační služby – většinu údajů doplní automaticky a zajistí profesionální vzhled faktury.

Pro OSVČ, začínající nebo menší podnikatele, je ideálním řešením poslední varianta. Díky ní totiž:

  • připravíte fakturu kdykoliv a odkudkoliv,
  • nemusíte mít v počítači speciální software,
  • usnadníte si fakturaci díky ceníku,
  • zautomatizujete řadu procesů
  • a většina služeb nabízí základní variantu zdarma.

1. Faktury připravíte, kdy chcete

Když se rozhodnete vystavovat faktury online, získáte větší svobodu. Nemusíte totiž kvůli přípravě dokladů do kanceláře. Vytvoříte je třeba z mobilu – a klidně na schůzce u klienta, ve vlaku nebo na dovolené. Zkrátka kdykoliv si vzpomenete.

Nehrozí tak, že faktura bude několik týdnů viset ve vzduchoprázdnu jen proto, že na ni v kanceláři vždycky zapomenete.

2. Nepotřebujete speciální vybavení

Účetní programy bývají často komplexní a zorientovat se v nich nebývá jednoduché – zvlášť pro laiky. Navíc si je většinou musíte nainstalovat do počítače.

I kvůli vystavení jedné faktury tak potřebujete spustit poměrně náročný program, který se nějakou dobu načítá. Příprava i té nejjednodušší faktury tak zabere několik minut.

S online fakturační službou vám stačí jen internetový prohlížeč (samozřejmě ale můžete přidat i mobilní aplikaci). Do něj zadáte potřebnou stránku, přihlásíte se a připravíte fakturu.

Díky automatickému doplnění základních informací to přitom zvládnete i za 30 vteřin.

3. Usnadníte si práci pomocí ceníku

Příprava faktur ve Wordu nese riziko, že někde uděláte chybu. Přepíšete se ve svém IČ, chybně zadáte odběratele nebo zapomenete na datum úhrady.

Fakturační služba to všechno pohlídá a vyplní za vás.

Navíc si snadno vytvoříte ceník s různými položkami. Z něj pak vyberete dané zboží nebo službu, zadáte množství nebo čas a faktura je hotová.

Nemusíte tedy vypisovat stejné údaje stále dokola – fakturační služba se o to postará za vás.

4. Zautomatizujete procesy

Automatizace se neomezuje jen na doplnění údajů do faktury. Můžete si připravit například automatické faktury pro jednotlivé klienty.

Pokud jim každý měsíc poskytujete stejné služby ve stejné hodnotě, nemusíte vystavovat fakturu ručně. Fakturační služba ji za vás vytvoří a odešle.

Stačí jen připravit vzorový doklad a nastavit pravidla pro odeslání.

Stejně tak nemusíte řešit upomínky za nezaplacenou fakturu – fakturační služba je pošle za vás.

A jakmile dostanete platbu na účet, spáruje ji s odpovídajícím dokladem. Takže hned vidíte, který klient už zaplatit.

5. Základní funkce máte zdarma

Online fakturační služby nabízejí základní funkce zdarma. Pokud tedy vystavujete jen pár dokladů za měsíc nebo máte úzký okruh stálých klientů a nikomu jinému nefakturujete, nestojí vás příprava dokladů ani korunu.

I když ale některý z limitů dané fakturační služby překročíte, můžete být v klidu. Žádné horentní sumy vaši peněženku neopustí. Provozovatelé těchto služeb totiž nabízejí různé tarify, které se liší rozsahem nabízených funkcí.

Sami si tak vyberete variantu, která vám vyhovuje – a neplatíte za funkce, které nepotřebujete.

Komu se online fakturace vyplatí?

Online fakturační služby v sobě zkrátka spojují výhody účetního softwaru – například automatické doplňování údajů – s maximální rychlostí, jednoduchostí a nízkou cenou. Proto jsou ideální pro všechny podnikatele a živnostníky, kteří nevedou účetnictví a obejdou se bez pokročilejší skladové evidence a podobné agendy.

Pokud tedy chcete připravovat faktury opravdu rychle, jednoduše a bez chyb, je pro vás online fakturační služba to pravé řešení!

Redakce
Budeme rádi, když nám zašlete svůj názor nebo zkušenosti.

Přidejte komentář

Komparito.cz
Logo
Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
  • Celkem (0)
Srovnat