Tyčové mixéry

S tyčovými mixéry se setkáváme zejména v momentě, kdy často vyrábíme kaše, omáčky nebo třeba rostlinná mléka. Mnohé z nich dokážou rozsekat ořechy i zmrazené maso. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Podle čeho vybírat? Podívejte se, které tyčové mixéry doporučují spokojení zákazníci.

Tyčové mixéry mají v moderní domácnosti své nezaměnitelné místo. Dovedou šlehat, sekat, mělnit, drtit a vůbec mnoho činností, ke kterým bychom jinak potřebovali hromadu příslušenství, času a skončili se svalovkou v paži.

Nejlepší tyčové mixéry

Cena / Výkon 1 Sencor SHB 4365VT

Sencor SHB 4365VT

Extra tichý přístroj s plynulou regulací rychlosti. Mezi ostatními v uvedených parametrech vyčnívá. Výrobce při návrhu ...

7.4
Náš TIP 2 Bosch MSM67170

Bosch MSM67170

Nejoblíbenější produkt ve srovnávačích. Jeho příkon (750 W) je solidní, příslušenství nabízí vše potřebné: metlu, ...

7.2
Pro náročné 3 G21 VitalStick

G21 VitalStick

Tento mixér je specifický technologií Quattro Blade, tedy nožem se čtyřmi čepelemi, které napomáhají maximální ...

6.7

Výsledek testu tyčových mixérů

Pro běžné uživatele velmi kladně hodnotíme Sencor SHB 4362GR, jehož výkon motoru, hladina hluku a další parametry jsou vyhovující pro běžné použití v domácnosti. Na dalších místech se umístil mixér Bosch MSM67170, který má všechno, co od mixéru lze čekat a G21 VitalStick, který nás zaujal zejména svými rozšířenými funkcemi a příslušenství. Velice specifickým přístrojem v tomto testu je Bamix M200 Swissline, profesionální mixér, který sice postrádá spoustu funkcí, jež běžný uživatel poptává, ale zato zvládá věci, o kterých se jiným výrobcům ani nesnilo.

Jak vybrat tyčový mixér? Nákupní rádce

Mixéry jsme zhodnotili hlavně z hlediska průměrného uživatele a jeho očekávání. Kladně jsme hodnotili vyšší příkon, nižší hlučnost, plynulost přepínání mezi větším množstvím rychlostních úrovní a šíři příslušenství, které má mixér k dispozici. V našem testu se objevují mixéry, které spadají spíše do profesionální kategorie. Jejich nižší umístění však neznamená, že jsou horší; je způsobeno právě tím, že z hlediska běžného uživatele postrádá příslušenství a schopnosti, které potřebujeme, pokud jednou týdně připravujeme rostlinné mléko nebo kaši, avšak obecně vzato může být mixér skvělý na denní sekání a použití v profesionálním prostředí. Doporučujeme proto zohlednit údaje uvedené jak v recenzi výrobku, tak ve srovnávací tabulce a doporučení uvedená v nákupním rádci.

Parametry a jejich srovnání

Příkon

Příkon je jednou z nejdůležitějších informací, které jsou dostupné. Dá se z něj odvodit, jak výkonný motor v přístroji je a počítá se s tím, že čím vyšší příkon je, tím spokojenější budeme s výsledkem. Doporučujeme nekupovat mixér s nižším příkonem, než je 150 W. Odborné recenze doporučují kupovat mixér s příkonem 600 W a výše. Sáhnete-li po modelu s nižším příkonem, riskujete, že se při zpracování tvrdších surovin poničí motor.

Hlučnost

Naštěstí se tyčový mixér nepoužívá zpravidla déle, než minutu. Zvažte ale svoje bytové možnosti a dobu, kdy budete mixér nejčastěji používat. Hlučnější mixéry se dají přirovnat k zapnutému fénu. 

Počet rychlostí

Množství výrobců umožňuje víc než deset rychlostí. Na druhou stranu se zcela běžně setkáte s mixérem, který má jen jednu rychlost a tlačítko ZAPNOUT/VYPNOUT. Možnost změny rychlostí umožňuje plynulou práci.

Doba nepřetržitého provozu

Jedná se o nejdelší dobu, kterou výrobce doporučuje nepřekračovat. Tyčové mixéry jsou navrženy na rychlou intenzivní práci, většinou se nedají použít déle, než minutu. To může být limitující zejména při šlehání metlovým nástavcem. Za minutu  jednou metlou bohužel nevyšleháte ani vajíčko. Zvažte tedy proto velmi důkladně, jak budete mixér používat.

Délka kabelu

Zhodnoťte vzdálenost mezi sporákem a zdrojem napájení, pokud máte v plánu používat mixér při přípravě horkých polévek a omáček. 

Pozor! Dbejte na bezpečnostní doporučení stanovené výrobcem v manuálu, co se týče teploty připravované tekutiny. Nemixujte na vysoké otáčky vařící tekutiny, vystavujete se tak možnému opaření!

Funkce, příslušenství a jejich srovnání

Držák na stěnu

Někteří výrobci nabízí v příslušenství praktický stojánek nebo držák na stěnu, který lze přivrtat ke kuchyňské lince či polici ve špajzu.

Nádoba na mixování

Nádoba na mixování bývá už naštěstí standardem. Ačkoli mixér často používáme přímo v hrnci, kde připravujeme pokrm, vysoká válcová odměrka s odměrkou je nezbytná. Liší se objemy nádob, jaké výrobci nabízejí. Někteří z nich nabízí více nádob a dokonce k nim často přidávají víčka, díky kterým lze uchovat krátkodobě v lednici třeba dresink nebo majonézu.

TIP! Vyrobte si čerstvou domácí majonézu bez nutnosti speciálního nástavce, a to za několik pouhých vteřin! Stačí do nádoby na mixování vyklepnout jeden nebo dva žloutky (případně celé vejce), 150 ml oleje, 1 lžíce dijonské horčice a lžíci octa nebo citronové šťávy. Osolte a opepřete suroviny. Poté do nich ponořte ponorný mixér až na dno. Stiskněte tlačítko a suroviny mixujte 5 vteřin, zatímco mixér postupně vytahujete nahoru. Hotovo! Pokud dále do majonézy přidáte další suroviny, vznikne vám tak zálivka na salát či příloha k masu.

Šlehací metla

Nástavec na šlehání je u tyčového mixéru šikovný upgrade, ale ne úplně nezbytný, zvláště pokud ruční mixér již máte. Vzhledem k limitům mixéru jde spíš o doplňkovou službu. Mixér vydrží jen krátkou dobu provozu, než se přehřeje a také je nutné po celou dobu provozu držet spínací tlačítko. Mnoho výrobců šlehací metlu dodává v dost lehoučkém provedení, které uživatele uvádí v rozpaky.

Nástavec na sekání

Jedná se o nízkou nádobku s vložitelným nožem, které běžně znáte i ze starších domácích robotů. Pokud máte kvalitní přístroj, dokáže mixér rozmělnit led, tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu i ořechy.

Funkce TURBO

Šikovná schopnost mixéru v momentě, kdy potřebujete jednorázově, a to stiskem jednoho tlačítka, zvýšit rychlost na maximum. 

Drcení ledu

Nemusíme hovořit o ledových kostkách, tato funkce je užitečná i pro zpracování zmrazeného masa, zeleniny a ovoce. Lze tak vyrobit zmrzlinu nebo tatarský biftek.

Recenze testovaných tyčových mixérů


Sencor SHB 4365VT – 🥇 Vítěz testu

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Sencor SHB 4365VT
Nabídka
před 2 měsíci

Sencor SHB 4365VT

899 
Extra tichý přístroj s plynulou regulací rychlosti. Mezi ostatními v uvedených parametrech vyčnívá. Výrobce při návrhu myslel na spoustu drobností, například na závěsné očko a držák na uchycení. Mezi ostatními v uvedených parametrech vyčnívá. Vyniká vysokým výkonem motoru, nízkou hmotností a designem, který nabízí mnoho barevných variant a modré podsvícení tlačítka. Skvělá je také šíře jeho příslušenství. Mezi zákazníky má produkt dobrý ohlas a žádné zásadní problémy s ním nehlásí. Je nutné upozornit na to, že manuál nabízí dvojí dobu provozu. V bezpečnostních pokynech stanovuje za maximum půl minuty, ale v samotném návodu udává jako maximální dobu provozu celou minutu. Je tedy otázkou, kterou hodnotou se dá nejlépe řídit.
Výhody:
 • Nízká cena
 • Vysoký příkon (800 W)
 • Přátelský design
 • Plynulá regulace rychlosti (10 stupňů)
 • Rozsáhlé příslušenství

Nevýhody:
 • Nedisponuje funkcí TURBOBosch MSM67170 – 🥈Náš TIP

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Bosch MSM67170
Nabídka
před 2 měsíci

Bosch MSM67170

1 190 
Nejoblíbenější produkt ve srovnávačích. Jeho příkon (750 W) je solidní, příslušenství nabízí vše potřebné: metlu, sekáček i nádobu na mixování. Náročnější uživatele zaujme funkce TURBO, díky které lze jedním stiskem v jeden moment dočasně zvýšit výkon na maximum. Výrobce také deklaruje možnost použití na led a mražené výrobky. Uživatelé na Bosh MSM67170 pějí chválu. Kladně hodnotí jeho výkon i počet rychlostí (12). Nadšení jsou ze spirálové napájecí šňůry, která při práci nepřekáží. Výrobce však neuvádí její délku, neuvádí ani dobu nepřetržitého provozu, jejíž nedodržení může poškodit motor.
Výhody:
 • Vysoký příkon (750 W)
 • Spirálová napájecí šňůra
 • 12 rychlostních stupňů
 • Drcení ledu
 • Funkce turbo

Nevýhody:
 • Není uvedená maximální doba provozu
 • Vyšší hmotnostG21 VitalStick – 🥉 Pro náročné

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
G21 VitalStick
Nabídka
před 2 měsíci

G21 VitalStick

999 
Tento mixér je specifický technologií Quattro Blade, tedy nožem se čtyřmi čepelemi, které napomáhají maximální efektivitě práce. Skvělý je taky jeho příkon (800 W). V základní výbavě najdete mimo běžné příslušenství i zvláštní nástavec na pyré a lze k němu dokoupit nástavec na smoothie i s lahví. Zaujme svým celokovovým bytelným designem. Plynulá regulace třinácti rychlostních stupňů je už samozřejmostí. Ve výbavě sice nenajdete úchyt na stěnu, ale najdete praktický stojánek na mixér i veškeré příslušenství.
Výhody:
 • Celokovový design
 • Čtverný nožový nástavec
 • Nástavec na pyré
 • Množství “upgradů” k dokoupení
 • Skvělý výkon (800 W)
 • Plynulá regulace třinácti rychlostí

Nevýhody:
 • Není vhodný k sekání ledu
 • Výrobce neuvádí hlučnost, ani délku kabeluBraun MQ 735 Sauce

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Braun MQ 735 Sauce
Nabídka
před 2 měsíci

Braun MQ 735 Sauce

1 590 
Zvláštností mixéru je tlačítko na bázi plynového pedálu: čím silnější je stisk, tím větší je výkon mixéru (je už na volbě zákazníka, jak mu tento princip při práci vyhovuje). Jeho motor je trochu hlučnější a těžší, což se odráží na celkově snížením diskomfortu, avšak za cenu vysokého výkonu. Výrobce neuvádí celkový počet rychlostí, uvádí však počet otáček, kterých je 13 300 za minutu. Mixér Braun Sauce chrání své uživatele bezpečnostní opatřeními proti spuštění a s jeho výsledky jsou zákazníci spokojení.
Výhody:
 • Postupné přidávání výkonu
 • Vysoký příkon (750 W)
 • Bezpečnostní prvky
 • Funkce TURBO

Nevýhody:
 • Hlučnější motor
 • Neuvedená maximální doba provozu
 • Nedrtí led
 • VyššíTefal HB863A38

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Tefal HB863A38
Nabídka
před 2 měsíci

Tefal HB863A38

1 399 
Tento mixér postačí běžnému uživateli. Čtyřčepelový nůž zefektivňuje proces mixování. Zmožňuje práci hned ve dvaceti plynule regulovatelných rychlostních stupních.Krátkodobě lze výkon mixéru zvýšit pomocí funkce TURBO na naprosté maximum stiskem jednoho tlačítka. Ergonomicky tvarované tělo zvyšuje komfort použití i při trochu vyšší hmotnosti přístroje (1,3 kg). Mixér není určen ke zpracování ledu.
Výhody:
 • Čtyři nožové čepele z oceli
 • Vyšší příkon (700 W)
 • Funkce TURBO
 • Ergonomické tělo

Nevýhody:
 • Neuvedena hlučnost, délka kabelu a maximální doba provozu
 • Nezpracovává led
 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cenaBosch MSM 6B700

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Bosch MSM 6B700
Nabídka
před 2 měsíci

Bosch MSM 6B700

790 
Výrobce uvádí nižší příkon (350 W) a a velmi nízkou hladinu hluku 56 dB. Cena produktu je velmi přívětivá. Pozitivem produktu je to, že nabízí zpracování ledu, což je v této cenové kategorii zajímavé. Má však jen jeden rychlostní stupeň, a proto nedisponuje ani TURBO funkcí. Uživatelé jsou s produktem rámcově spokojení a nemají větší výhrady.
Výhody:
 • Nízká cena
 • Šlehací metla
 • Sekáček
 • Víka na uzavření nádob
 • Velmi nízká deklarovaná hladina hluku

Nevýhody:
 • Nízký příkon
 • Jeden rychlostní stupeňBamix M200 Swissline

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Bamix M200 Swissline
Nabídka
před 2 měsíci

Bamix M200 Swissline

5 990 
Postrádá sice mnoho nástavců zcela běžných u levnějších, neprofesionálních mixérů, avšak má zase jiné speciální nástavce volitelné specificky pro potřeby konkrétních surovin. Specifickou funkcí, která se u řadových mixérů neuvádí, je hnětení. Postrádá metlový nástavec, nicméně je otázkou, jak k mixéru přistupuje konkrétní uživatel: zda poptává univerzální mixovací přístroj (čemuž se blíží levnější komerční výrobky), nebo skutečně ponorný mixér nejlepší v tom, k čemu je primárně určen. V druhém případě metlový nástavec není pořeba.
Výhody:
 • Vysoký výkon
 • Vysoká doba provozu
 • Dlouhý napájecí kabel
 • Nízká hmotnost
 • Mnoho speciálních nožů
 • Skvělý servis: desetiletá záruka na motor

Nevýhody:
 • Vysoká cena – spíše pro náročné uživatele a profesionály
 • Chybí mnoho důležitých informací důležitých pro domácí použití: hlučnost
 • Postrádá metličku a sekáček jakožto příslušenství dnes běžné u levnějších, Univerzálněji myšlených tyčových mixérůKitchenAid 5KHB 2571

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
KitchenAid 5KHB 2571
Nabídka
před 2 měsíci

KitchenAid 5KHB 2571

3 890 
Ve specifikacích produktu zaujme nejvýrazněji jedno číslo, a to hmotnost. Není jisté, zda 3,5 kg váží celé balení i s příslušenstvím, nebo samotný přístroj. Druhá varianta je velmi málo pravděpodobná, nicméně ta první je tím pádem záhadná, ačkoli je důležitá pro uživatele, kteří jej budou třímat v ruce. Za poměrně vysokou cenu uvádí výrobce nízký příkon: je tedy otázkou, jaký je skutečný výkon motoru, jenž není uveden. Maximální počet otáček však uvádí v hodnotě 11 000 otáček/min., což ale není úplně jedna z nejvyšších hodnot. Namísto stojánku nabízí výrobce praktický kufřík, který si uživatelé chválí. Nemají žádné větší výhrady k produktu.
Výhody:
 • Mnoho nástavců
 • Funkce drcení ledu
 • Kufřík
 • Šlehací nástavec
 • Pět rychlostních stupňů

Nevýhody:
 • Nízký výkon v otáčkách
 • Nízký příkon
 • Vysoká cena
 • Nejasné parametry: hmotnost, výkon motoru


Nejčastější využití tyčového mixéru

Budete jej potřebovat zejména na:

 • omáčky a polévky: jakékoli pyré, ať už přílohové (bramborové), nebo na způsob polévky (mrkvové, dýňové, hráškové);
 • kaše a příkrmy: maminky používají tyčový mixér na výrobu dětské výživy;
 • rostlinná mléka: tyčovým mixérem připravíte skvělé makové, sojové či mandlové mléko;
 • sekané ořechy a další suroviny, které potřebujete drtit na kousky.

Některé tyčové mixéry disponují nástavci, jako je například šlehací metla, sekáček nebo smoothie-maker. Nevýhodou tohoto modelu je pulsní spouštění: tlačítko napájení se musí držet po celou dobu provozu, což například šlehání s metlovým nástavcem poměrně znepohodlňuje.

Tyčový mixér na internetu seženete také pod heslem “ponorný mixér”, a to proto že se s ním pracuje částečným ponořením do připravované suroviny, načež mixování probíhá mnohdy v původní nádobě (třeba v hrnci s omáčkou).

Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
 • Celkem (0)
Srovnat