Smoothie makery

Rozhodli jste se najít vlastní vitalitu a docílit dobré formy? Nemáte čas na výživnou snídani? Výborným řešením vaší situace je použití smoothie makeru. V tomto článku se dozvíte nejen to, který smoothie maker je nejlepší, ukážeme vám také, podle jakých kritérií byste zrovna vy měli vybírat.

Nejlepší smoothie makery

Náš TIP 1 ETA 4011 90010 Blendic

ETA 4011 90010 Blendic

Tento smoothie mixér má solidní výkon i počet otáček. V základní výbavě má dvě lahve o objemu 0,7 l. Mixér dokáže bez ...

8.5
Pro náročné 2 G21 Perfect smoothie Vitality

G21 Perfect smoothie Vitality

Na druhém místě se umístil smoothie maker od výrobce G21. Mixér je kladně hodnocen za práci s oříšky a tvrdými ...

7.8
Doporučujeme 3 Sencor SNB 4301RD

Sencor SNB 4301RD

Na další příčce je smoothie maker Sencor, a to díky svému obstojnému výkonu, solidnímu počtu otáček za sekundu a ...

6.1

Výsledek testu smoothie makerů

Nejlépe hodnocený smoothie maker ETA 4011 90010 Blendic zvítězil díky vysokému výkonu i počtu otáček za minutu, vybaveností všemi potřebnými funkcemi a praktickému vybavení co se nádob týče. Nejhůře ohodnocené smoothie makery nebyly výrobcem dostatečně vybavené jak funkcemi a příslušenstvím, tak technickou oporou (hůře přehledné návody a nevyplněné důležité parametry).

V našem testu jsme vzali na zřetel zejména parametr příkonu, počtu otáček, objemu a počtu lahví. Výrobky dopadly následovně:

Shrnutí testu

V nejnižších cenových kategoriích bychom méně náročným uživatelům doporučili smoothie maker Sencor SBL3200WH, který má v poměru k ceně obstojný příkon (600 W) a v sadě celkem dvě lahve o objemu, jenž ještě “není tolik nepohodlný” pro transport (0,6 l).

V případě, že chcete to nejvýkonnější, co lze na našem trhu dostat i za předpokladu vysoké ceny a netrváte na požadavku “smoothie s sebou”, doporučujeme smoothie maker
G21 Perfect Smoothie Vitality, poněvadž má v našem testu nejvyšší výkon (1680 W), počet otáček (20 000/min.) a ideální předpoklady pro zpracování ořechů, semínek i ledu.

Pokud jako běžný uživatel očekáváte dobrý výkon v poměru k ceně, doporučujeme vám absolutního vítěze ETA 4011 90010 Blendic. Za rozumnou cenu získáte smoothie maker se slušným výkonem (1000 W), který si poradí s ledem i tvrdšími surovinami, a to ve dvou třičtvrtělitrových lahvích.

Jak vybrat smoothie maker? Nákupní rádce

Při výběru smoothie makeru se nedá řídit parametry shodnými s běžnými mixéry, neboť jsou upraveny ke krátkému a intenzivnímu provozu. Máte-li při výběru šťastnou ruku, získáváte jistotu, že najdete takový, který vyhovuje právě vašim potřebám a vydrží ve vaší domácnosti dlouhou dobu.

Srovnání parametrů

Příkon

Příkon je nejdůležitější parametr smoothie makeru. Zjednodušeně řečeno příkon vyjadřuje schopnost “poprat se” s náročnějším obsahem za krátkou dobu. Čím nižší je příkon, tím rychleji se při náročnější práci přístroj přehřeje (přitom spousta z nich potřebuje dlouhou dobu na vychladnutí). Spojením “náročnější práce” můžeme v případě méně výkonných kousků mínit třeba zpracování mrkve. Přístroje s nejvyšším výkonem za pár vteřin rozmělní oříšky a semínka bez mrknutí oka.

V nižší cenové kategorii seženete smoothie maker s příkonem okolo 300 W. To není úplně nejhorší výkon a nenáročnému uživateli bude stačit. Dle zkušeností některých uživatelů i takový příkon dokáže zpracovat ořechy. My bychom doporučili při takovém požadavku začít na příkonu okolo 600 W, který dnes bývá běžný. Smoothie makery s příkonem okolo 1000 W už nemají problém s ořechy, semínky a ledem. Čím výše nad 1000 W půjdete, tím plynulejší chod může přístroj zaručit a tím menší práci bude mít se zpracováním i velmi náročných surovin ve větším množství.

Objem a materiál nádob

V našem testu jsme vycházeli z předpokladu, že cestovní láhev má být skutečně cestovní, to znamená, že lahev by měla být kompaktní, tedy ideálně ne o moc větší, než je půl litru. Různé značky nabízí různé možnosti. Záleží na vašich potřebách. Pokud je vaším cílem připravit různá smoothie pro celou rodinu, lze sehnat smoothie makery s větším počtem lahví podobného objemu v balení (ověřte si však, že vámi vybraný model je schopný tak dlouhého provozu bez odpočinku viz bod Maximální doba chodu). Někdo raději smoothie připraví v jedné velké nádobě a poté podává do jiných sklenic. I na takové možnosti jsou někteří výrobci připravení. Praktické jsou sady, v nichž je jedna nádoba menší, cestovní a jiná naopak o dost větší.

Náš test zahrnuje i modely, které v příslušenství nabízí jen velmi velké nádoby, nebo jen velmi malé. Proto je velice důležité přemýšlet nad ideálním řešením právě pro vás.

Materiál nádob se v tomto směru využívá trojí: sklo, plast a tritan. 

Sklo je skvělé pro použití doma, nelapá tolik pachy potravin, ale je nepraktické pro cestování.

Plastové nádoby přejímají pachy a barvy potravin, načež vlastní chemický zápach nesou ještě dlouhou dobu po výrobě.

Velká část výrobců využívá patentovaný copolyester, tzv. tritan. Jedná se o plnohodnotnou odlehčenou a nárazuvzdornou náhražku skla, která nenese negativa plastových látek.

Počet otáček za minutu

Jednotka tohoto parametru znamená jedno otočení nožové soustavy kolem své osy. Čím vyšší tato hodnota je, tím rychleji mixér surovinu rozseká. Lacinější přístroje mívají tuto hodnotu nižší, dražší ji mívají volitelnou tak, aby uživatel mohl zvolit hustotu výsledného smoothie podle potřeby. Ideální hodnota tohoto parametru je nad 20 000 otáček za minutu.

Maximální doba chodu

V zásadě nejde o tak důležitý údaj, zejména zvolíte-li smoothie maker s vyšším příkonem a počtem otáček, neboť maximální doba chodu bývá více než dvojnásobná oproti době nutné pro přípravu smoothie. Je dobré se ale vyhnout přístrojům, které mají tuto hodnotu extrémně nízkou (pod půl minuty). Pak hrozí situace, kdy potřebujete připravit smoothie ve větším množství a pro více lidí, načež musíte čekat až půlhodinu (kterou deklaruje většina výrobců jako odpovídající dobu pro vychlazení přístroje), přestože za tu dobu při nižším výkonu nezvládne smoothie maker zpracovat ani jednu porci. Ohled na to, zda se po pár vteřinách nezačíná mixér přehřívat, je dost limitující. Dnes jsou běžně k sehnání smoothie makery s výdrží mezi jednou až třemi minutami, což vám v nižší hranici bohatě stačí pro zpracování tvrdší zeleniny, v horní hranici i na rozsekání oříšků nebo ledu.

TIP! Většina výrobců doporučuje ke skutečně tvrdým a suchým surovinám (oříšky, semínka) přidat tekutinu (mléko, rostlinné mléko, vodu…). Smoothie makery jsou primárně vyrobeny pro výsledek v tekutém stavu, proto budete mít menší problém s vyjmutím obsahu z nádoby.

Délka přívodního kabelu

Jedná se o individuální parametr, který budete zohledňovat hlavně pokud nemáte elektrickou zásuvku rovnou nad pracovní plochou.

Regulace/počet rychlostí

Většina smoothie makerů má rychlost jen jednu. Některé přístroje však umožňují změnu rychlosti skokově, v určitých rozmezích a jiné dokonce disponují ovládáním plynulým, postupným. Při běžném použití tyto funkce nehrají velkou roli, protože s nimi lze dosáhnout stejného efektu, jako úpravou doby mixování..

Hlučnost

Vnímání tohoto parametru je velmi individuální, proto jsme tento parametr objektivně nehodnotili. S vyšším hlukem během přípravy smoothie se dá počítat, zároveň není tak podstatný, neboť smoothie maker je přístroj, který bývá ze své podstaty v provozu velmi krátkou dobu. Výrobci k tomuto parametru přistupují laxně. Ti, kteří jej uvádějí, se pohybují v rozsahu mezi 80 a 85 dB. Řada z nich si ale tuto informaci nechává pro sebe. Z důvodu hygienických a zdravotních důrazně nedoporučujeme překračovat hranici 90 dB. Bohužel pro spotřebitele, takové hodnoty ve specifikacích výrobku zpravidla nenajdete. Neznamená to však, že takové produkty na trhu nejsou. Výrobci se tím jednoduše nechlubí.

Srovnání funkcí

Drcení ledu

Nejde jenom o led jako takový, ale i o jakékoli jiné tvrdé suroviny. Mixéry, které se chlubí schopností zpracování ledu, často dokážou sloužit jako zmrzlinovače, což je příjemná položka navíc.

Dejte si ale pozor! Narazili jsme na několik výrobců, kteří nepřímo uvádí zákazníka v omyl v reklamních materiálech. Nejlepší je vzít na zřetel suroviny, které výrobce vyjmenovává v manuálu jako vhodné pro daný model. V praxi to znamená, že tvrdší a houževnatější materiály by mohly poškodit přístroj a otupit či dokonce zlomit nůž. Taková závada pak není reklamovatelná. Schopností zpracovat led většinou disponují mixéry s vyšším příkonem (nad 1000 W, ale nemusí to být pravidlem). Můžete to zkusit i s nižším příkonem, ale na vlastní riziko, ve kterém spočívá i to, že smoothie nerozseká už ani obyčejnou mrkev.

Pulzní spínač

Pulzní spínač je sice nutné celou dobu držet nebo mačkat, ale díky jeho použití má uživatel větší kontrolu nad procesem výroby a nečiní mu problém průběžně přidávat další suroviny.

Oddělitelná nožová část

Většina smoothie makerů má nůž stabilně připevněný k jiné části mixéru. To ale dost komplikuje údržbu, zvláště pokud chcete mixér omývat v myčce na nádobí.

Recenze testovaných smoothie makerů


ETA 4011 90010 Blendic – 🥇 Vítěz testu

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
ETA 4011 90010 Blendic
Nabídka
před 4 měsíci

ETA 4011 90010 Blendic

1 599 
Tento smoothie mixér má solidní výkon i počet otáček. V základní výbavě má dvě lahve o objemu 0,7 l. Mixér dokáže bez problému zpracovat led, disponuje třemi rychlostními stupni a v plynulém chodu vydrží až 120 vteřin. Zákazníci oceňují schopnost zpracování i tvrdých surovin v jemnou konzistenci.
Výhody:
 • Vysoký výkon a počet otáček
 • Zpracování ledu
 • Tři rychlostní stupně
 • Dlouhý nepřetržitý provoz
 • Kvalitní zpracování tvrdých potravin

Nevýhody:
 • Poměrně krátký přívodní kabel
 • Plastová nádobaG21 Perfect Smoothie Vitality – 🥈Pro náročné uživatele

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
G21 Perfect smoothie Vitality
Nabídka
před 4 měsíci

G21 Perfect smoothie Vitality

3 990 
Na druhém místě se umístil smoothie maker od výrobce G21. Mixér je kladně hodnocen za práci s oříšky a tvrdými složkami. Je vynikající na výrobu oříškových másel a mlék. Má nejvyšší výkon a počet otáček za minutu ze všech výrobků v našem testu. Získáte tak jistotu, že mixér zvládne i přípravu ledu a zmrzliny. Majitelé tohoto smoothie makeru jej označují jako “Ferrari mezi mixéry”.
Výhody:
 • Nejvyšší výkon a počet otáček
 • Poradí si s ořechy i tvrdými surovinami za krátkou dobu
 • Skvěle zpracovává mražené ovoce i led (výroba zmrzliny)

Nevýhody:
 • Nádoba: dvoulitrový džbán
 • Nevíme jak dlouho vydrží nepřetržitě pracovat, než se spustí pojistkaSencor SNB 4301RD – 🥉 Kvalitní alternativa

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Sencor SNB 4301RD
Nabídka
před 4 měsíci

Sencor SNB 4301RD

1 099 
Na další příčce je smoothie maker Sencor, a to díky svému obstojnému výkonu, solidnímu počtu otáček za sekundu a příznivé ceně. Objem lahví je poměrně velký a pro transport nevhodný. Dle údajů od výrobce můžeme počítat se zpracováním ořechů. Výrobce na webu, ani v technických specifikacích nepopisuje hlučnost, což je podle zákazníků negativum produktu. Přístroj se spouští nasazením lahve a nedisponuje pulsním tlačítkem.
Výhody:
 • Solidní výkon i počet otáček
 • Tritanové lahve
 • Zpracování ořechů

Nevýhody:
 • Pravděpodobně velmi hlučný
 • Spouští se nasazením lahve (nemá pulsní funkci)
 • Nezvládne zpracovat led
 • Dvě velmi objemné láhve v sadě, neexistuje praktická cestovní možnostSencor SBL 3200WH

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Sencor SBL 3200WH
Nabídka
před 4 měsíci

Sencor SBL 3200WH

444 
Smoothie maker značky Sencor SBL 3200WHO obdržel o mnoho bodů méně kvůli nízkému příkonu a výrobcem neuvedenému počtu otáček. Mixér má mnoho pozitiv. Dvě tritanové lahve o objemu 0,6 l jsou praktické na použití i transport. Zde nacházíme odpovídající poměr ceny a výkonu. Mezi klady smoothie makeru Sencor SBL 3200 patří pulsní tlačítko. Zákazníci jsou vzhledem k ceně s přístrojem velmi spokojeni.
Výhody:
 • Pulsní tlačítko
 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Dlouhý nepřetržitý provoz
 • Vhodný pro nenáročné

Nevýhody:
 • Nižší příkon
 • Nezpracuje led
 • Neznámý počet otáčekDelimano NutriBullet 600

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Delimano NutriBullet 600
Nabídka
před 4 měsíci

Delimano NutriBullet 600

1 100 
Do primární výbavy smoothie makeru Delimano NutriBullet 600 patří brožury s recepturami a tabulkami nutričních hodnot, což působí velmi proklientsky, avšak co se týče pokynů a technické stránky, je manuál velmi minimalistický a neintuitivní. Zákazníci na tento nedostatek poukazují. Některé komentáře apelují na to, že výrobek skutečně není určen na led a velmi tvrdé potraviny. Co se výkonu a počtu otáček týče, dá se říct, že patří tento typ k průměru.
Výhody:
 • Estetický design
 • Kapesní průvodce výživou v sadě
 • Vyšší počet otáček za minutu

Nevýhody:
 • Nízký výkon
 • Chybí pulsní tlačítko
 • Neporadí si s tvrdším materiálem a některými semínkyConcept SM 3365

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Concept SM 3365
Nabídka
před 4 měsíci

Concept SM 3365

499 
Tento model už musíme hodnotit bohužel spíše negativně. Jeho příkon a maximální doba provozu není dostačující pro dokonalé zpracování smoothie. Výrobce deklaruje v manuálu použití výhradně pro ovoce a zeleninu. Zákazníci v poměru ceny a výkonu kladně hodnotí zpracování ovoce a zeleniny, oceňují také arzenál lahví, který je součástí balení.
Výhody:
 • Nízká cena
 • Dostačující nenáročným uživatelům
 • Tři lahve v základním vybavení
 • Pulsní spínač

Nevýhody:
 • Nevhodný pro zpracování ledu
 • Nevhodný pro zpracování tvrdších potravin
 • Nízký výkon
 • Maximální doba provozu není dostačující pro důkladné zpracování surovinTescoma PRESIDENT 0,6 l

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Tescoma PRESIDENT 0,6 l
Nabídka
před 4 měsíci

Tescoma PRESIDENT 0,6 l

1 499 
Tescoma PRESIDENT má v sadě jeden džbán a jednu cestovní láhev, což je vyhovující výbava. Výkon je však velmi nízký. Počet otáček za minutu výrobce neuvádí. Mixér se po minutě sám vypne díky ochraně proti přehřátí. Poté je přístroj dobré nechat půl hodiny v klidu. Výrobce v návodu uvádí několik tipů a receptur. Led a maso nezakazuje, avšak nedoporučuje, z čehož plyne skutečnost, že při reklamaci s poškozením a otupěním nožů nepochodíte. U mixéru tohoto “retro” typu je to docela škoda. Mixér Tescoma PRESIDENT disponuje pulsním tlačítkem.
Výhody:
 • Skleněné nádoby
 • Atraktivní design
 • Receptury v manuálu
 • Džbán + cestovní láhev
 • Ochrana proti přehřátí

Nevýhody:
 • Vyšší cena nevyvážená kvalitou
 • Nízký výkon
 • Nezpracuje led, ani maso
 • Neznámý počet otáček za minutu


Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
 • Celkem (0)
Srovnat