Nafukovací vířivky

Vířivá vana byla ještě před pár lety symbolem luxusu. Pro svůj neopomenutelný vliv na zdravotní stav pohybového aparátu se jí ale začal dožadovat běžný uživatel. Pro koho je vířivka vhodná? Proč si pořídit zrovna nafukovací typ? Jakými kritérii se řídit?

Nejlepší nafukovací vířivka pro 6 osob

8.6
Intex 28408 Pure Spa Bubble Massage

Intex 28408 Pure Spa Bubble Massage

Kruhová vířivka s velmi dobrým příkonem masážního čerpadla (800 W), jehož intenzitu můžete pocítit ze 140 trysek. Výkon ...

Kruhová vířivka s velmi dobrým příkonem masážního čerpadla (800 W), jehož intenzitu můžete pocítit ze 140 trysek. Výkon filtračního čerpadla (1 741 l/h) vysoce převyšuje objem vany (1 098 l). Lázně se může účastnit až 6 osob najednou. Toto všechno nabízí Intex 28408 za téměř lidovou cenu 12 500 Kč.

Nejlepší nafukovací vířivka pro 4 osoby

9.6
Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

Tato vířivka je dimenzovaná pouze pro 4 osoby, ale má velmi výkonné filtrační čerpadlo. Výrobci se chlubí odolnou ...

Tato vířivka je dimenzovaná pouze pro 4 osoby, ale má velmi výkonné filtrační čerpadlo. Výrobci se chlubí odolnou konstrukcí a modelu Intex 28454 přidělili všechny důležité funkce, včetně systému slané vody, ochrany proti vodnímu kameni a manometru. Uživatelé tohoto modelu z praxe vylučují výrobcem uvedený údaj o obsazenosti čtyřmi dospělými lidmi (odhad je dva dospělí a dvě děti). Jako příjemný bonus působí hydromasážní funkce. Cena je však řádově vyšší, než u ostatních modelů.

Nejlepší nafukovací vířivka pro rodinu (2+2)

7.7
BELATRIX Relax 115

BELATRIX Relax 115

Nafukovací vířivka BELATRIX Relax 115 patří k cenově dostupné, rodinné vířivce pro dva dospělé a dvě děti, jak ...

Nafukovací vířivka BELATRIX Relax 115 patří k cenově dostupné, rodinné vířivce pro dva dospělé a dvě děti, jak deklaruje výrobce, přesto se ale vzhledem k objemu 600 litrů dá spíše počítat s menší skupinou účastníků lázně. Příkony tohoto modelu jsou nižší, avšak stále solidní. Co se výbavy a dalších funkcí týče, jedná se spíš o skromnější typ. Uživatelé ji s drobnými výtkami přijímají dobře, nicméně kvalita přibližně odpovídá velmi nízké ceně.

Výsledek srovnání nafukovacích vířivek

Jak vybrat nafukovací vířivku? Nákupní rádce

Možná jste si vířivou vanu vyzkoušeli ve wellness, aquaparku nebo jiném zařízení tohoto typu a odnesli jste si z ní různorodé pocity. Proč ji mít doma a proč zrovna nafukovací typ?

Začněme tím, proč si vířivku vůbec pořizovat. Oproti použití ve veřejně přístupných bodech vám zajišťuje domácí vířivá vana hlavně větší soukromí a hygienu. Relaxace v těsné blízkosti cizích lidí se svými tělesnými pachy pro nás nemusí být to pravé ořechové. Uvolnění je vyšší, pokud si sami vyberete například vonnou esenci, prostředí, zvukové pozadí a společnost, popřípadě chutné občerstvení. Domácí podmínky se pak stanou ohromnou výhodou. Pokud jste se s vířivkou již setkali, zkuste si představit, jak by vás bavila s oblíbenou knížkou nebo časopisem.

Nafukovací vířivka sama o sobě nabízí velkou možnost mobility. Lázeň si tedy můžete užít doma, na chatě, na dovolené nebo ji přivézt k přátelům na party. Stává se také zajímavou položkou v seznamu přání, takže jí můžete obdarovat blízké, což u vestavěné vany možné není. Mobilita je pozitivem také v případě, že se rozhodnete plochu využívat jinak nebo vířivku na zimu přemístit do interiéru či úplně schovat. Pokud zvažujete pořízení vířivky, jistě budete nafukovací vířivku zvažovat zejména kvůli její cenové dostupnosti. Nejlevnější typy lze pořídit cca od 10 tisíc korun.

Parametry a jejich srovnání

Rozměry

Rozlišujeme vnější a vnitřní rozměry vířivky, načež u hranatých modelů je udávána délka a šířka, u kulatých průměr. Vnější rozměry jsou důležité kvůli začlenění vířivky do prostoru. Vnitřní rozměry naznačují, kolik lidí vzhledem ke svým fyzickým proporcím se do vany může vejít.

Objem vody

Tento parametr souvisí s vnitřními rozměry vířivky. Obecně se udává, že pro dvě osoby vystačí nafukovací vířivka o objemu 600 litrů, pro čtyři osoby 800 litrů. Pokud se ke čtyřem lidem připojí dvě děti, zvyšuje se nutný objem na 930 litrů. V šesti lidech budete potřebovat objem až 1 000 litrů.

Z tohoto důvodu je nutné dobře zvážit, v jakém počtu bude vaše nafukovací vířivka využívána. Pokud je účast většího počtu lidí při bublinkové terapii spíš nahodilá, nemusí to znamenat, že nutně potřebujete větší vanu. Velká vana pro menší počet lidí může být na škodu a zabírá zbytečně spoustu místa.

Kapacita osob

Jedná se spíše o odhad velikosti skupiny, která se relativně pohodlně do vany vejde, nicméně je třeba jej brát s rezervou vzhledem k různým lidským proporcím a také vzhledem k faktu, že počet osob, které se do vany vejdou nerovná se počet osob, které si koupel užijí s maximálním pohodlím.

Počet trysek

Každá tryska navíc je výhodou a s jejím počtem roste komfort využití. Nedoporučujeme kupovat vířivku s počtem trysek pod 100, efekt nebude dobrý, přestože taková vana je pochopitelně levnější. Volte nafukovací vířivku se 120+ tryskami.

Příkon ohřevu vody / rychlost ohřevu vody

Čím vyšší je příkon, tím rychleji se ohřeje voda ve vaně. Rychlost ohřevu vody je na příkonu závislá a ukazuje odhad, jaké teploty vody lze dosáhnout za jednu hodinu. Rychlost se pohybuje mezi 1,5 °C a 2,5 °C za hodinu.

Hmotnost (bez vody)

Hmotnost samotné vířivky je rozhodující zejména tehdy, pokud plánujete nafukovací vířivku často přenášet a převážet.

Příkon masážního čerpadla

Údaj představuje intenzitu masáže. Čím vyšší je příkon masážního čerpadla, tím intenzivnější je masáž. Průměrně se tento parametr pohybuje okolo 600 W.

Maximální teplota vody

Maximální teplota vody je z bezpečnostních důvodů omezená, většinou na +- 40 °C.

Tvar vířivky

Důležitost tohoto parametru je individálně důležitá, vesměs estetická. Nafukovací vířivky se nabízejí v kulatém, oválném nebo hranatém tvaru. 

Materiál

Oblíbený je Rhino-Tech, což je patentovaný materiál z šestivrstvého PVC s dlouhou životností. Obecně se běžně používá laminátové PVC. Nejlepší modely mají ochranu proti UV záření.

Typ filtrace a výkon filtračního čerpadla

Hodnota uvádí počet litrů, který čerpadlo přečerpá přes filtr za jednu hodinu. Kvalitní filtrace by měla za hodinu zvládnout přefiltrovat celý obsah vířivky.

Co se týká druhu filtrace, dnes je už běžný kartušový filtr. Je cenově dostupný, ale obsahuje vložku, již je nutné často měnit. Pro malé kapacity, jakou je vířivka, je však dostačující. Odolnější a výkonnější písková filtrace je pro vířivky zbytečně nákladná, na druhou stranu v recenzích nafukovacích vířivek se objevuje několik názorů, že kartušová filtrace je nedostačující a výměna za pískovou není úplně marná. Pískovou filtraci oceníte zejména, pokud do vířivky chodí i děti, které mohou být náchylnější.

Funkce a jejich srovnání

Integrovaný systém slané vody

Tento moderní a efektivní systém umožňuje sanitaci chlorem, který si vířivka sama vyrábí elektrolýzou soli, a to tolik, kolik je zrovna potřeba. Systém je úsporný co se týče výdeje sanitačních látek a šetrný k lidskému zdraví, neboť nadbytek chloru ve vodě obvykle vysušuje sliznice a poškozuje pokožku.

Integrovaný systém ochrany proti vodnímu kameni

Díky této funkci je vířivka schopná pracovat s tvrdou vodou tak, aby se v trubkách nevytvářely usazeniny, které snižují výkon, vytváří prostředí plísním příznivé a mohou vést k poškození nafukovací vířivky.

Termoizolační podložka a termoilozolační kryt

Tato opatření zamezují úniku tepla.

Displej

Umožňuje jednodušší ovládání vířivky. Touto funkcí disponuje již většina vířivek. 

Manometr

Hlídá tlak v nafouknuté vířivce, který je nutné hlídat pro to, aby vířivka správně fungovala.

Samonafukování

Díky této funkci nemusíte řešit vybavenost kompresorem nebo pumpičkou, neboť se vířivka nafoukne sama.

Závěr

Apelujeme znovu na nutnost důkladného zvážení počtu osob, který bude nafukovací vířivku využívat. Je určitě lepší řídit se objemem vany, než uvedeným počtem osob, který je spíš orientační a nezaručuje pohodlné využití všemi účastníky. Zvažte také terén, ve kterém se bude vířivka nacházet, abyste zvolili odpovídající velikost a tvar. Nastudujte si předem způsob, jakým se vířivka vypouští, abyste pak nebyli nemile překvapení například nemožností sklizení lázně v obýváku.

Pevně doufáme, že ať si vyberete jakýkoli model, budete nafukovací vířivkou nadšení a užijete si díky ní příjemné chvíle.

Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
  • Celkem (0)
Srovnat