Kapslové kávovary

Pro ty, kteří mají raději luxus automatiky a dávkované kávy, přinášíme tento test kapslových kávovarů a nákupního rádce, díky kterému si vyberete ten správný typ pro vaši kancelář, domácnost nebo třeba i hotelovou jídelnu.

Nejlepší kapslové kávovary

Náš TIP 1 Nespresso Lattissima One EN 500 W

Nespresso Lattissima One EN 500 W

Kávovar se sériovým označením DeLonghi EN 500 má v našem testu nejvyšší hodnocení. Jeho velkou předností je speciální ...

7.6
Cena / Výkon 2 Nescafé Dolce Gusto Oblo

Nescafé Dolce Gusto Oblo

Nescafé Dolce Gusto Oblo se v našem testu umístilo na druhém místě. Má sice trochu níže tlak, ale stále se jedná o ...

7.5
Doporučujeme 3 Nespresso Inissia EN80.B

Nespresso Inissia EN80.B

Tento přístroj vzešel od výrobce De’Longhi, jehož kávovary mívají v recenzích skvělé výsledky. Nespresso Inissia má ...

6.7

Výsledek testu kapslových kávovarů

Jak vybrat kapslový kávovar? Nákupní rádce

Který kávovar mi bude stačit a který pro své potřeby nevyužiju? Který kávovar připraví kávu podle mého gusta? Následující text vám pomůže vyznat se v aktuální nabídce na trhu.

Základní typologie kávovarů

Automatické kávovary

Na trhu existuje velké množství variant. Vaše volba se bude patrně odvíjet podle toho, zda chcete do výroby šálku kávy zapojit více, než jeden pohyb ruky. Nejméně jich budete potřebovat u automatických kávovarů, ty totiž potřebují pro běžný provoz jen stisk tlačítka. Dražší, plně automatické modely dokonce samy postaví předehřátý hrníček pod trysku. 

Pákové kávovary

Dalším typem jsou pákové kávovary. Páka, o které název hovoří, je součást přístroje, která se plní dávkou mleté kávy a pevně uchycuje do přístroje. Pákou pak protéká horká voda a vytváří dokonalé espresso. Tento typ kávovarů volí kávoví fajnšmekři, doplňující přístroj často čerstvě mletým zrnem, které si lze zvolit pokaždé jiné. Co se týče druhů kávy, je pákový kávovar nejméně limitující. Zároveň se očekává nejvyšší možná angažovanost toho, kdo kávu připravuje. 

Kapslové kávovary

Tento test se bude orientovat kapslovými kávovary. Ty jsou velmi jednoduché na obsluhu i údržbu a příprava kávy trvá několik vteřin. Jak název napovídá, jde o modely, do kterých se náplň doplňuje v podobě kapslí, ve kterých se prodává nadávkovaná surovina pro přípravu šálku kávy. Na trhu lze zakoupit i doplnitelnou kapsli z nerezu, pokud z nějakých důvodů uživatel kávovaru nechce používat kapsle, přestože tímto typem kávovaru disponuje. 

Na co se zaměřit?

Kávové kapsle jsou malé nádobky z plastu nebo jiného materiálu, v níž je zatavena dávka kávy pro přípravu jednoho šálku kávy. Kritici této technologie vytýkají kapslím neekologičnost; většina prázdných kapslí se totiž hází do směsného odpadu a při několika kapslích denně se nejedná o zanedbatelné množství. Některé značky ale nabízí zpětný odběr a zpracování prázdných obalů, což snižuje ekologickou stopu. Někteří kávomilci si také zakládají na tradiční přípravě kávy bez přítomnosti plastového odpadu.

Kávové kapsle nejsou ale na trhu zbůhdarma. Jejich nespornou výhodou je trvanlivost kávy v nich skladované. Káva skladovaná v pytlících má totiž tendenci ztrácet své žádoucí vlastnosti. Dlouho otevřený sáček kávy má na svědomí ztrátu vůně, chuti, barvy a někdy kvůli špatnému skladování káva vlhne. Kapsle uchovávají kávu dlouhodobě ve stejné kvalitě, v jaké byla vyrobena.

Ještě než se pustíte do výběru kávovaru, je dobré si ujasnit, jaké kávě holdujete nejčastěji. Pokud máte svou srdcovou značku, je to základní parametr, kterým se budete řídit. Většina kávovarů je totiž vyrobena pod konkrétním brandem, jemuž koupí kávovaru zaručujete takřka doživotní věrnost (ve smyslu životnosti kávovaru). Pak není možné značky kávovarů a kávy kombinovat. To však kapslovým kávovarům neubírá na popularitě. Tato “exkluzivita” je výhodná pro obě stran; je totiž důvodem, proč bývají kapslové kávovary cenově dostupné. Pákové kávovary, do nichž si můžete svou značku kávy zvolit libovolně, bývají při stejných parametrech a funkcích mnohem dražší. Koupí kapslového kávovaru za rozumnou cenu získáte kvalitní přístroj s dobrým tlakem, přesně nastavený na danou značku kávy, výrobce zase získá pravidelného zákazníka.

Zvažte však také cenu kapslí samotných a zda jste ochotní do nich investovat. Cena těchto kapslí se velmi liší a liší se také nabídka. Zatímco jedna značka se orientuje na nabídky světových plantáží, nabídka jiných značek může být rozmanitá například v nabídce čokoládových nápojů a čaje. Volba konkrétního kávovaru je závazek, a to zejména proto, že pokud budete chtít přejít na jinou kávu, bude nutné vyměnit kávovar.

Srovnání parametrů a funkcí

Příkon

Na základě tohoto údaje lze snadno odhadnout spotřebu přístroje. Zároveň ale platí, že vyšší příkon znamená rychlejší rozehřátí přístroje. Pokud pro vás tedy při přípravě kávy znamená čas rozhodující faktor, volte stroj s vyšším příkonem.

Tlak čerpadla

Tlak kávovaru je v obecném smyslu zásadní údaj, protože ovlivňuje chuť a kvalitu připravené kávy. Na druhou stranu u pákových kávovarů pro domácí použití bývá tlak obvykle 15 barů. Profesionální kávovary pro komerční použití mívají tlak trochu nižší, ale jedná se o přístroje, které podléhají pravidelné kontrole a seřízení odborníkem, baristé navíc pracují s různými druhy kávy, proto je možné s tlakem pracovat. Při domácím použití ale není možné tlak udržet stále na jedné úrovni a v průměru se mohou kávovary dostat na hodnotu 9 barů, které jsou naprostým ideálem. Nižší tlak by byl problém a takovým kávovarům je dobré se vyhnout.

Předpoklad, že čím je vyšší tlak, tím je káva lepší, by byl mylný, avšak v našem testu pár takových kousků najdete. Jedná se o kávovary značek, kterým vyšší tlak neškodí. Káva může připadat některým uživatelům silnější.

Objem nádržky na vodu

Tento parametr se odvíjí od průměrné spotřeby ve vaší domácnosti. Pro jednoho člověka může být kávovar s větší nádržkou na vodu zbytečně náročný. Větší kolektiv ale dokáže vytížit kávovar s několikalitrovou nádrží. U kapslových kávovarů je běžný objem od 0,6 litru do 1 litru.

Recenze testovaných kapslových kávovarů


Nespresso Lattissima One EN 500 W – 🥇 Vítěz testu

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Nespresso Lattissima One EN 500 W
Nabídka
před 4 měsíci

Nespresso Lattissima One EN 500 W

6 400 
Kávovar se sériovým označením DeLonghi EN 500 má v našem testu nejvyšší hodnocení. Jeho velkou předností je speciální propracovaný systém pro šlehání mléka a výrobu cappuccina nebo café latté. Má také mnohem vyšší výkon a tlak, než většina kávovarů v našem testu. Časovač automatického vypnutí do pohotovostního režimu lze taky upravit na libovolný limit. Kávovary NESPRESSO se těší zájmu zákazníků zejména díky možnosti zpětného odběru prázdných kapslí k recyklaci a také díky velkému výběru kvalitní kávy ze všech koutů světa. Nicméně pro přístroje NESPRESSO lze zakoupit i špičkové kávy jiných značek. Jako u jiných kapslových kávovarů však i zde chybí nastavení teploty. Dle recenzí na e-shopech jsou zákazníci s výběrem kávovaru spokojeni. Chválí kvalitu připravené kávy, moderní design, nádobku na mléko a systém automatického šlehání kávy, Uživatelé se při výběru tohoto modelu řídili také tím, že je vyroben v Itálii. Některé e-shopy dodávají také výběr několika druhů kapslí k objednávce.
Výhody:
 • Italská výroba
 • Vysoký příkon
 • Vysoký tlak
 • Recyklace kapslí
 • Velká nabídka kvalitní kávy
 • Kompatibilita s jinými výrobci kávy

Nevýhody:
 • Vyšší cenaNescafé Dolce Gusto Oblo – 🥈Skvělý poměr cena / výkon

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Nescafé Dolce Gusto Oblo
Nabídka
před 4 měsíci

Nescafé Dolce Gusto Oblo

1 110 
Nescafé Dolce Gusto Oblo se v našem testu umístilo na druhém místě. Má sice trochu níže tlak, ale stále se jedná o hodnotu, která je u kávovarů pro domácí použití obvyklá. Jedná se o poměrně obyčejný kávovar na kapsle: sice nedisponuje programem na šlehání mléka, ale zvládne připravit mléčnou pěnu z kapsle. Má však velmi dobrý příkon, což v praxi znamená, že kávovar nepotřebuje dlouhou dobu k tomu, aby se připravil k akci. Rychle se automaticky vypíná, takže s ním ušetříte i elektřinu, neboť kávovar neočekává “v plné polní” na vaši akci a neohřívá zbytečně dlouho vodu. Použité kapsle ukládá do zásobníku, takže nemusíte po každé kávě řešit odpad. Oproti jiným kávovarům disponuje páčkou pro úpravu teploty, což v praxi znamená možnost přípravy studených nápojů. Nádržka na vodu vystačí zhruba na 4 kávy.
Výhody:
 • Cena
 • Vysoký výkon
 • Zásobník na kapsle
 • Jednoduchá obsluha

Nevýhody:
 • Lze používat jen jednu značku kapslí
 • Červená přívodní šňůra
 • Menší nádržka
 • Obtížnější zacházení s nádržkouNespresso Inissia EN80.B – 🥉 Kvalitní alternativa

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Nespresso Inissia EN80.B
Nabídka
před 4 měsíci

Nespresso Inissia EN80.B

1 550 
Tento přístroj vzešel od výrobce De’Longhi, jehož kávovary mívají v recenzích skvělé výsledky. Nespresso Inissia má také všechny naprosto dostačující funkce, a jak je u De’Longhi, v tomto testu obvyklé, má vyšší tlak 19 bar. I tento model Nespressa umožňuje použití jiných značek, např. Gourmesso, Grand Maestro Italiano atd. Má o něco nižší výkon, přestože je stále dostačující pro běžné použití. Tento model nedisponuje systémem na šlehání mléka. Někteří uživatelé tohoto produktu si všimli vyšší hlučnosti. Velmi kladně hodnotí design; přístroj je malý, skladný a esteticky příjemný.
Výhody:
 • Vysoký tlak
 • Středně vysoký výkon
 • Malý model do každé kuchyně
 • Uživateli oblíbený kávovar
 • Velká nabídka kompatibilních kapslí

Nevýhody:
 • Podle některých uživatelů je trochu hlučnějšíNescafé Dolce Gusto Mini Me

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Nescafé Dolce Gusto Mini Me
Nabídka
Model “Mini Me” má vyšší výkon, ale nižší tlak 15 bar, který je však u domácích kávovarů naprosto dostačující. V době svého vstupu na trh byl bestsellerem. Dodnes je uživateli velmi oblíbený. Je tomu tak možná díky tomu, že jeho tvar a barvy jsou velmi nápadné, a proto každého zaujmou na první pohled. Objem nádržky na vodu odpovídá jiným modelům v této cenové kategorii, stejně jako jiné kategorie. Za pozornost stojí automatické vypnutí po pěti minutách nečinnosti, protože tak zabráníte přehřívání přístroje a plýtvání elektřinou.
Výhody:
 • Výkon odpovídající ceně
 • Automatické vypínání
 • Uživatelsky přívětivé ovládání a design

Nevýhody:
 • Obtížné vyjímání nádržky na vodu
 • Červený napájecí kabelTchibo Cafissimo MINI

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Tchibo Cafissimo MINI
Nabídka
před 4 měsíci

Tchibo Cafissimo MINI

999 
Tento kávovar uživatele zaujme designem a nízkou cenou. Díky zásobníku na použité kapsle nemusíte řešit okamžitý úklid. Co se výkonu a tlaku týče, je na tom tento kávovar dobře a vyrovná se kávovarům ve vyšších cenových kategorií. Automatické vypínání je nastaveno fixně na devíti minutách. Uživatelé Cafissimo MINI. Nevýhodou kávovaru je nižší objem nádržky, je to lehce přes půl litru a vystačí maximálně na tři menší nápoje.
Výhody:
 • Design
 • Nízká cena
 • Výkon úměrný ceně

Nevýhody:
 • Malá nádržka na voduNescafé Dolce Gusto Piccolo

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Nescafé Dolce Gusto Piccolo
Nabídka
před 4 měsíci

Nescafé Dolce Gusto Piccolo

849 
Zákazníky na Dolce Gusto Picollo s největší pravděpodobností překvapí nízkou cenou. Kávovar se snadno ovládá, což v praxi taky znamená to, že nemá mnoho funkcí navíc. Výkon a tlak je vzhledem k ceně a konkurenci v této kategorii poměrně běžný. Objem nádržky je ale trochu zklamáním svou hodnotou.
Výhody:
 • Nízká cena
 • Kompaktnost
 • Malé rozměry

Nevýhody:
 • Omezené možnosti výběru druhu kávy
 • Silné vibrace
 • Křiklavě červený přívodní kabel
 • HlučnostEssenza Mini XN 110B

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Essenza Mini XN 110B
Nabídka
před 4 měsíci

Essenza Mini XN 110B

1 999 
Essenza z rodiny NESPRESSO je opět kompatibilní s velkým množstvím zajímavých značek a druhů kávy. Kávovar má vyšší tlak, ale nižší výkon. Objem jeho nádrže na vodu je menší, vystačující spíše k využití při přípravě snídaně v menší rodině. Zajímavé na tomhle modelu je nastavitelná prodleva automatického vypnutí. Další výhodou je zásobník na použité kapsle. Rozšířené funkce však nečekejte. Kávovar přitom není nejlevnější. Uživatelé jej hodnotí jako “malý, ale šikovný” kávovar.
Výhody:
 • Nastavitelné automatické vypnutí
 • Velký rozsah kompatibilních káv

Nevýhody:
 • Nižší výkon
 • Nižší objem nádrže na vodu
 • Vyšší cenaTASSIMO Suny

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
TASSIMO Suny
Nabídka
před 4 měsíci

TASSIMO Suny

1 438 
Kávovar v našem hodnocení vyčnívá zejména extrémně nízkým tlakem 3,3 bar, což je v maximálních hodnotách žalostně málo pro přípravu kvalitní kávy. Dle uživatelů tlak s opotřebováním klesá. Tak nízký tlak může znamenat i to, že se z vložené kávy nevytěží maximum, ze suroviny se snadno stane odpad a výsledný produkt je slabý. Uživatelům také nevyhovuje, že do kávovaru lze použít jen kapsle jedné značky. Katastrofální je prý příprava mléčných nápojů, protože výsledný produkt má velmi nízké kvality.  
Výhody:
 • Pro nenáročné uživatele

Nevýhody:
 • Extrémně  malý tlak
 • Nekvalitní zpracování mléčných nápojů
 • Omezené možnosti nákupu kapslíTchibo Cafissimo Classic

Přidáno na wishlistRemoved from wishlist 0
Přidat ke srovnání
Tchibo Cafissimo Classic
Nabídka
před 4 měsíci

Tchibo Cafissimo Classic

1 999 
Čest výrobci za přiznání se k vysokému hluku k dB, neboť velká část výrobců tuto informaci neuvádí. Tchibo Cafissimo Classic je průměrný kávovar s nižším příkonem, ale zato velkým objemem zásobníku na vodu. Disponuje však parní tryskou na ruční šlehání mléka. Zásobníkem na mléko však nedisponuje. Ze strany uživatelů tohoto kávovaru vzešla i kritika samotných kapslí. Výběr považují nedostatečný a fajnšmekři považují kapslovou kávu této značky za přepraženou a nekvalitní. Na druhou stranu lze zvolit konkureční nabídku Cafitally nebo Julius Meinl s větším výběrem druhů kávy.
Výhody:
 • Pro nenáročné uživatele
 • Parní tryska na šlehání mléka
 • Velký objem zásobníku na vodu

Nevýhody:
 • Hlučnost
 • Nižší příkon


Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
 • Celkem (0)
Srovnat