7 nejlepších seriálů na Netflixu ke shlédnutí

Chcete vyzkoušet program internetových televizí? Už vás nebaví vysílání na kabelovce nebo satelitní TV? Pořiďte si předplatné na Netflixu.

Pokud máte počítač nebo chytrou televizi, nemusíte zůstávat závislí na produkci řadových televizních stanic. Existuje několik internetových platforem s originální tvorbou. Jednou z nich je Netflix, internetová televize založená v roce 1997 a vysílající do celého světa filmy a seriály. V Česku je dostupná od roku 2016, a ačkoliv je většina pořadů dostupná v angličtině s anglickými titulky, najdete zde seriály a filmy i s titulky českými, v některých případech i s českým dabingem. Najdete zde i některé klasické i nové české komedie. Máme pro vás několik tipů, co by vás mohlo na Netflixu zajímat.

Black Mirror

Black Mirror  (Černé zrcadlo) je jedním z nejznámějších projektů televize Netflix. Název “černé zrcadlo” odkazuje na odraz v televizní nebo počítačové obrazovce, který vznikne, když se toto zařízení vypne. Označit Black Mirror za sci-fi je trochu zjednodušené; přesah seriálu je v upozornění ve vlivu moderních technologií na naše životy, hodnoty, zážitky, mezilidské vztahy i vnímání sebe sama. Black Mirror je specifický sofistikovanými příběhy, které nutí diváky přemýšlet nejen nad příběhem, ale i nad filozofickým poselstvím, které vysílá.

Příběhy v dílech se různí, ale odlišné světy jednotlivých dílů se nám postupně začínají propojovat do jednoho dystopického světa s podivnými pravidly. Místy má divák pocit, že seriál paroduje nás a náš přístup k technologiím, kdy ve snaze usnadnit si život překračujeme vlastní i cizí hranice. Není však pravda, že by seriál byl natolik vzdálen pravdě, naopak odkazuje na některé funkční systémy a varuje před jejich nástrahami. V epizodě Nosedive (S03E02) se například okatě odkazuje na bodově zásluhový systém občanů, který aktuálně funguje v Číně. Show se také dočkala svého interaktivního filmu, o jehož pokračování rozhoduje divák. Většina epizod Black Mirror je k dispozici s českým dabingem.

Obsah ↑

Stranger Things

Žánr sci-fi neopouštíme ani v tomto případě. Seriál Stranger Things nás přenáší do ameriky v období studené války osmdesátých let. Jakkoli může předchozí věta děsit diváky obávající se dějepisného exkurzu, historická fakta je při sledování seriálu dobré rámcově znát, avšak nemusíte nijak zvlášť jít do hloubky. Většina epizod seriálu je k dispozici s českým dabingem.

Hlavními postavami seriálu je skupina malých nerdů se zálibou v dračím doupěti a videohrách. Mnoho věcí se změní, když jednoho večera za záhadných okolností zmizí jejich kamarád Will. Při jeho hledání chlapci potkají v lese zvláštní dívku s nadpřirozenými schopnostmi. Časem se ukáže, že El byla pokusným králíkem v projektu přímo nadvědeckém. Jak souvisí její útěk s Willovým zmizením? Kde ten kluk vlastně je?

Obsah ↑

Sex Education

Seriál Sex Education (Sexuální výchova) byl hitem karantény na jaře 2020. Možná díky jednoduché a vtipné premise, která však není hloupá, přestože se při ní někteří diváci mohou červenat. Většina epizod seriálu je k dispozici s českým dabingem.

Otis je teenager s nulovým sebevědomím a vlastně není ničím zvláštní, až na to, že je jeho matka sexuoložka. Otis, který byl od raného věku matčiným pokusným králíkem a který má ve vztahových záležitostech určitou průpravu, je donucen svou kamarádkou Meave, do které je platonicky zamilovaný, k provozování amatérského poradenství svým spolužákům. Samozřejmě za nějaký ten finanční příspěvek, o který se dvojice spravedlivě podělí. Vtipná a přesto inteligentní podívaná čeká na svou třetí sérii.

Obsah ↑

The Umbrella Academy

Původně komiksový příběh, jehož spoluautorem je Gerard Way z populární rockové skupiny My Chemical Romance se vyvinul v propracovaný seriál, který rozhodně nekončí prvním dílem. Seriál je k dispozici s českými titulky.

Třiačtyřicet žen po celém světě najednou nevysvětlitelně porodí, aniž by předtím byly v očekávání. Sir Reginald Hargreeves najde sedm z nich, koupí a začne se o ně starat. Není pochyb o tom, že děti mají nadpřirozené schopnosti, až na jedno z nich. Děvčátko jménem Vanya opustí Umbrella Academy po létech přehlížení ze strany celé této zvláštní rodiny a poté, co jeden z nich zemře a jiný záhadně zmizí. V dospělosti se celá skupina rozpadne a každý ze “sourozenců” se vydá vlastní cestou. Náhle se stane však něco, co rodinu zase spojí dohromady: sir Reginald Hargreeves zemře a zůstane po něm spousta nevysvětlených tajemství. Členové Akademie mají mezi sebou nevyřešené křivdy, které není snadné opomíjet skrze pochybnosti o přirozenosti otcova úmrtí a náhlý návrat zmizelého bratra, jenž tvrdí, že za několik dní nastane konec světa.

Obsah ↑

BoJack Horseman

Milujete sarkastické animáky a už vás nebaví Simpsonovi, ani Griffinovi? BoJack Horseman je příjemným kompromisem mezi těmito dvěma světy, a to způsobem přímo ušitým pro mileniály. 

BoJack Horseman je koňský herec, který se v mládí proslavil seriálem, v němž hrál starostlivého tatínka trojice adoptovaných dětí. Dnes je však již vyhaslou hvězdou žijící v noblesní vile se svými depresemi a spolubydlícím Toddem, nezralým pařmenem, který u něj měl jednou přespat a už jej několik let neopustil. BoJack je samolibý syčák připomínajícího Charlieho Sheena ve Dva a půl chlapa, trpící zároveň skrytým pocitem méněcennosti a snažící se o svůj herecký comeback. Pomoci mu k tomu má ghostwriterka Diane Nguyen a její rukou napsaný BoJackův životopis. Podaří se BoJackovi dostat zase na výsluní? Kolik bolestivých zkušeností jej ještě čeká?

Obsah ↑

YOU

Seriál TY může působit místy kýčovitě, avšak je zajímavou sondou do života psychopata. Donutí vás k mírné paranoie a pochybnostem o tom, zda jsou události ve vašem životě náhoda, nebo promyšlená fraška nebezpečného člověka ve vaší blízkosti.

Knihkupec Joe se ve svém obchodě s knihami potká s Beck, krásnou zajímavou ženou, jež se dostane Joeovi okamžitě pod kůži. Po několika dnech se setkají v metru, kde Joe zachrání Beck doslova život, když ji opilou vytáhne z kolejiště, na které vjíždí vlak. Nezní to romanticky? Dalo by se to tak říct, kdybychom předtím neviděli všechno, co Joe udělal proto, aby se k Beck dostal blíž a co udělal poté, aby si získal a zachoval její lásku. Jak daleko Joe zajde a jak jeho posedlost skončí? To se dozvíte shlédnutím seriálu YOU, ve kterém hlavní postavu zahrál Penn Badgley, jehož znáte jako anonymní “bloggerku” ze seriálu Gossip Girl. Seriál je k dispozici s českým dabingem.

Obsah ↑

The End of the F***ing World

U psychopatů zůstaneme i nadále, tentokrát se podíváme na ty roztomilé. James a Alyssa se setkávají ve školní jídelně. Dva oškliví nepochopení teenageři spolu navážou podivný vztah, kdy Alyssa hledá útočiště před tyranským otčímem, který ji prakticky vyštve z rodiny, a James trpící traumatem z přítomnosti u matčiny sebevraždy je přesvědčen, že jeho touha mučit a zabíjet by se měla od nevinných zvířecích mláďat přesměrovat k větší oběti. Z pochybně naplánovaného rande se stává útěk a z útěku roadtrip na způsob Thelmy a Louise, při němž umře člověk a zrodí se láska. Seriál je nadabován v češtině.

Obsah ↑

Jak sledovat Netflix?

Netflix je možné sledovat přes chytrou televizi, prohlížeč vašeho počítače, praktičtější je ale stáhnout si aplikaci, která existuje pro iOS, Android, ale i Windows. Odkazy pro stažení aplikací najdete níže. Aplikaci je možné pořídit i do telefonu, tabletu a dokonce i do nabídky většiny smart TV.

Ke sledování Netflixu budete potřebovat vyřídit si některý z jeho tarifů. První měsíc je na zkoušku zdarma a po jeho uplynutí je možné odběr ukončit, pokud nejste se službou spokojeni.

BASICSTANDARDPREMIUM
Cena za měsíc199 Kč259 Kč319 Kč
Počet zařízení použitých najednou124
Sledování v HDNEANOANO
Sledování v UltraHDNENEANO
Ceník Netflixu

Copywriterka, blogerka, studentka scenáristiky na FAMU. Zajímám se o ekologii, baví mě také moderní technologie a zahradničení.

Budeme rádi, když nám zašlete svůj názor nebo zkušenosti.

Přidejte komentář

Komparito.cz
Enable registration in settings - general
Srovnat produkty:
  • Celkem (0)
Srovnat